O powrotach na Islandię przez miłość do tego kraju opowie studentka UJ Ewa Kardasińska

15 marca o 18.00 w Herbaciarni Laja

qn

Po raz pierwszy na Islandię wybrałam się ze znajomymi w maju zeszłego roku. Zakochałam się po uszy. Urzekła mnie swoją surowością, pięknem i jakąś niewytłumaczalną harmonią. Prostotą, która sprawiała że myślało się łatwiej, swobodniej. Tuż po powrocie od razu zapragnęłam jechać tamjeszcze raz. W czerwcu dostałam propozycję pracy na Islandii – nie wahałam się długo. Myśl kreuje rzeczywistość, prawda? Więc po co z tym walczyć?
1,5 miesiąca pobytu obfitowało w przygody, nową pracę, ciekawe miejsca, interesujących ludzi i przemyślenia. Jeździłam głównie autostopem i darmowymi autobusami, dlaczego darmowymi dowiecie się na spotkaniu. Opowiem i przybliżę Wam ten odległy zakątek Europy.

Ewa Kardasińska – podróżuję, a w wolnej chwili studiuję: geoturystykę. Jestem całkowicie uzależniona od „bycia w drodze” oraz poznawania nowych ludzi, kultur, zapachów, smaków. Fascynuje mnie różnorodność, a poprzez niekończące się rozmowy pragnę poznać inny punkt widzenia i staram się zrozumieć pewne mechanizmy. Stawiając sobie kolejne wyzwania, czuję że żyje!